Jak pomagamy

Problemy natury psychicznej podobnie jak kłopoty ze zdrowiem fizycznym, wymagają trafnego rozpoznania, ustalonego wspólnie z terapeutą/tką planu działania oraz opartej na zaufaniu relacji. Właśnie w ten sposób rozumiemy proces psychoterapeutyczny, jako szereg celowych działań, które pomagają poradzić sobie z przykrymi przekonaniami na temat siebie, niepokojącymi reakcjami na emocje swoje i innych, czy kłopotami w relacjach.

W Centrum Psychoterapii – Bliżej, możesz liczyć na wsparcie multimodalnego (różne nurty psychoterapeutyczne: terapia poznawczo-behawioralna, psychodynamiczna i systemowa, skoncentrowana na rozwiązaniu, więcej tu) zespołu specjalistek.

Ogólnym celem psychoterapii jest wyposażenie osoby korzystającej z naszych usług w zestaw narzędzi radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych oraz wypracowanie nowych, adaptacyjnych przekonań i zachowań. Dzięki temu możesz sam dla siebie stać się psychoterapeutą/tką w przyszłości i udzielać wsparcia kiedy będziesz go potrzebować.

Naszą misją jest umożliwienie Ci doświadczania samego siebie w sposób autentyczny – akceptujący niedoskonałości i dostrzegający mocne strony. Dzięki temu możesz być bliżej siebie i osób, z którymi jesteś w relacji. Misję realizujemy, tworząc bezpieczną przestrzeń, oraz pełne akceptacji, nieoceniające relacje. Chcemy w ten sposób pomóc Ci się otworzyć na doświadczanie siebie – takiego jakim jesteś.

Wierzymy, że nieadaptacyjne schematy myślenia i zachowania, przyswojone w okresie dzieciństwa oraz dorosłości nie muszą utrudniać Twojego obecnego życia. Dlatego razem szukamy dystansu do przeszłości i wolności wyboru. 

„Pomiędzy bodźcem i reakcją jest przestrzeń: w tej przestrzeni leży wolność i moc wyboru naszej odpowiedzi.” 

„Człowiek w poszukiwaniu sensu” Viktor Frankl

Najczęściej pierwsze trzy spotkania mają charakter diagnostyczno-konsultacyjny. W tym czasie terapeutka zbiera wywiad dotyczący trudności, z którymi się mierzysz, pomaga w sformułowaniu celów terapii i sprawdza, czy jest najlepszą osobą do udzielenia Ci wsparcia (jeśli np. mierzysz się z problemem, który wykracza poza obszar kompetencji naszej specjalistki, z pewnością Cię o tym poinformuje i poleci inną osobę, która może pomóc w Twojej sytuacji). 

To też moment dla Ciebie – sprawdź, czy czujesz się dobrze w kontakcie z terapeutką – usłyszany/a, zrozumiany/a.

Po tych trzech spotkaniach, terapeutka przedstawia rozumienie Twoich problemów, ustalacie jakimi celami w związku z tym, chcecie się zająć na początku procesu psychoterapii i rozpoczyna się Twoja podróż. W trakcie procesu Twoja skrzynka z narzędziami radzenia sobie i adaptacyjnymi przekonaniami robi się coraz pełniejsza. W umówionych okresach sprawdzasz, w jakim stopniu udało Ci się zrealizować swoje cele i czy chcesz zająć się kolejnym, czy zakończyć proces terapeutyczny. Od uzyskania decyzji o Twojej potrzebie zakończenia terapii – realizujemy jeszcze od jednego do trzech spotkań, żeby domknąć proces terapeutyczny i go podsumować.

Nie ma efektów bez Twojego zaangażowania. Oprócz pracy w gabinecie – największe wyzwania przynosi życie poza nim, dlatego możesz się spodziewać, że terapeutka zachęci Cię do ćwiczenia nowych umiejętności również pomiędzy spotkaniami.

Wyobraź sobie, że problemy, z którymi właśnie się mierzysz, zostały rozwiązane. Jak wygląda Twoje życie? Czy jest tam więcej radości, spokoju, czułości i bliskości? Może zwiększyła się Twoja samoocena i dzięki temu, że lepiej o sobie myślisz, jest Ci do siebie bliżej? Twoje relacje z innymi stały się mniej burzliwe? Umiesz wyznaczać swoje granice i komunikować je innym?

Jak możemy Ci pomóc?

Zapraszamy do Bliżej – Centrum Psychoterapii

Napisz do nas

psycholog@bognasobczak.pl

Zadzwoń do nas

+48 515-722-355

Divi Therapy

Nulla porttitor accumsan tincidunt. Praesent sapien massa, convallis a pellentesque nec.

Newsletter